Stowarzyszenie Elektryków Polskich rozpoczyna w Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych cykl szkoleń dla przyszłych instalatorów systemów fotowoltaicznych . Główny nacisk położony będzie na praktyczne umiejętności sekwencyjnego budowania instalacji zgodnie z normami prawnymi i najlepszymi praktykami stosowanymi w Stowarzyszeniu.

Ponad dziewięćdziesięcioletnia tradycja i kilkudziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla wielu tysięcy elektryków daje solidną gwarancję jakości i wysokiego poziomu prowadzonych zajęć w całym spektrum zagadnień eksploatacji i dozoru.

Mając na uwadze bezpieczeństwo instalatorów i przyszłych użytkowników instalacji fotowoltaicznych zajęcia prowadzone są w taki sposób aby jak najwięcej wiedzy teoretycznej i praktycznej mogło być przyswojonych przez uczestników - w całym spektrum zagadnień eksploatacji i dozoru. Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych starannie dobiera partnerów technologicznych aby w jak największym stopniu zapewnić uczestnikom zajęć możliwość dostęp do najnowszych rozwiązań w powiązaniu z długofalowym bezpieczeństwem.

W odróżnieniu od innych programów szkoleniowych nasze zajęcie są wolne od działań quasi-konkurencyjnych zgodnie z szeroko pojęta zasadą uczciwości i neutralności technologicznej , która jest wpisania w nasze statutowe działania.