Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aktualności

Kolejne szkolenie w CKF Radom. Początek 11lipca 2016r.

Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych Oddziału Radomskiego SEP informuje, że rozpoczyna kolejne szkolenie przygotowujące do egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego na certyfikowanego instalatora OZE (fotowoltaika). Nasze laboratorium posiada certyfikat UDT.

Ukończenie kursu w takim ośrodku jest warunkiem przystąpienia do egzaminu.

Więcej…

Kolejne szkolenie w CKF Radom. Początek 6 czerwca 2016 r.

Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych Oddziału Radomskiego SEP informuje, że rozpoczyna kolejne szkolenie przygotowujące do egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego na certyfikowanego instalatora OZE (fotowoltaika). Nasze laboratorium posiada certyfikat UDT. Ukończenie kursu w takim ośrodku jest warunkiem przystąpienia do egzaminu.

Koszt szkolenia 1880 zł.

Więcej…

Kolejne szkolenie w CKF Radom. Początek 18 kwietnia 2016r.

Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych Oddziału Radomskiego SEP informuje, że rozpoczyna kolejne szkolenie przygotowujące do egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego na certyfikowanego instalatora OZE (fotowoltaika). Nasze laboratorium posiada certyfikat UDT. Ukończenie kursu w takim ośrodku jest warunkiem przystąpienia do egzaminu. Więcej…

Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przy Radomskim Oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich prowadzi szkolenia obejmujące całe spektrum zagadnień związanych z systemami fotowoltaicznymi . Ramowy program szkolenia jest zsynchronizowany z aktualnymi wymaganiami dyrektywy 2009/28/WE oraz aktualnych polskich ram prawnych wynikających z unormowań obowiązujących w sektorze energetycznym oraz dopasowany do standardów kompetencji zawodowych montera instalacji odnawialnych źródeł energii.

Trenerzy

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone będą przez członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich mających doświadczenie zarówno w praktyce związanej z eksploatacją różnego rodzaju systemów elektroenergetycznych i elektronicznych jak i wysokie umiejętności dydaktyczne nabyte w trakcie wieloletniej pracy w szkolnictwie zawodowym szczebla średniego i wyższego. Kadra wykładowców stale podnosi swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną biorąc udział w seminariach i konferencjach branżowych poświęconych najnowszym trendom światowych w wytwarzaniu, instalatorstwie i eksploatacji pełnego spektrum rozwiązań elektrycznych w tym energetyki ze źródeł odnawialnych.

Laboratorium

Laboratorium systemów fotowoltaicznych, prowadzone w ramach Centrum Kompetencji Fotowoltaicznych przez Oddział Radomskim Stowarzyszenia Elektryków Polskich, powstało z myślą o realizacji szkoleń dla instalatorów systemów fotowoltaicznych prowadzących prace w zakresie mikro i małych instalacji, zgodnie z zapisami projektu nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii. Stanowiska laboratoryjne przygotowane są w taki sposób, aby uczestnicy szkoleń mieli możliwość zapoznania się w praktyce krok po kroku z kolejnymi etapami budowy fotowoltaicznej instalacji elektrycznej wytwarzającej energię elektryczną ze Słońca, zgodnie z obowiązującymi normami. Podczas zajęć praktycznych wykorzystywane będą wysokiej klasy elementy systemów fotowoltaicznych, począwszy od paneli fotowoltaicznych, systemy mocowań dachowych oraz na gruncie, obwody prądu stałego, inwertery jedno i trójfazowe, obwody prądu zmiennego, elementy magazynowania energii oraz układy monitoringu i wszelkiego rodzaju systemy zabezpieczeń.

Zważywszy, że bezpieczeństwo instalatora i użytkownika są wartościami nadrzędnymi, główny nacisk podczas szkolenia - oprócz treści merytorycznych - położony jest na bezpieczeństwo użytkowania, poprawność instalacji i jej niezawodność pracy w długim horyzoncie czasowym oraz wydajność wytwarzania energii.